Az enzimek egy részét a szervezetünk állítja elő, de a másik részét a bevitt táplálékkal kell biztosítanunk.
Mivel a táplálékokban lévő enzimek nagy része hőérzékeny, így arra kell törekedni, hogy minél több természetes állapotú, kezeletlen, tehát nyers zöldséget és gyümölcsöt fogyasszunk.
Általánosságban elmondható, hogy a változatos, kiegyensúlyozott táplálkozás és egészséges életmód mellett a szervezetben lévő enzimek megfelelő mennyiségben vannak jelen, és az emésztési folyamatok is rendben lezajlanak.
Az egészségtelen életmód következtében viszont a szervezet nem mindig képes előállítani a megfelelő mennyiségű enzimet, és ha ehhez még egyoldalú táplálkozás is párosul, akkor szinte törvényszerű, hogy idővel enzimhiány léphet fel.
A modern kor táplálkozási szokásai miatt a táplálék egy része emésztetlen, vagy csak részben emésztett állapotban kerül a vastagbélbe, ahol a bakteriális tevékenység során a szervezetre káros molekulák keletkeznek. Az elégtelen emésztés pedig olyan kellemetlen tüneteket is okozhat, mint például a gyakori felfúvódás, ismétlődő hasmenés vagy éppen székrekedés, és súlyosabb esetekben az immunrendszer gyengülése következtében különféle krónikus betegségek kialakulása.
Papain (fehérje emésztő enzim)
A papain a Papayanövény levelében, gyökerében és gyümölcsében megtalálható enzim, amely elősegítheti a fehérjék lebontását.
Felszabadítja a fehérjék építőköveit, az aminosavakat, ezzel csökkenti az emésztetlen fehérjék rothadási folyamatait.
A Papaya gyümölcs az enzimeken kívül növényi fehérjéket, ásványi anyagokat, vitaminokat is jelentős mennyiségben tartalmaz, valamint megtalálható benne szinte az összes esszenciális aminosav is.
Bromelain (emésztő enzim ananászból)
A bromelin (bromelain) az ananászban található kéntartalmú, proteáz vagyis proteolitikus (fehérjebontó) enzim, melynek segítségével a fehérjék aminosavakra bomlanak.
Proteáz (fehérjebontó enzim)
A táplálékban található proteáz enzimek savas pH-n képesek a fehérjék belső kötéseinek hasítására. Ezáltal a fehérjék bontása már a gyomorban elkezdődik, majd a vékonybélben folytatódik, ahol elsősorban a saját szervezetünk által előállított proteázok veszik át a főszerepet.
Lipáz (zsírbontó enzim)
A lipáz egy olyan enzim, mely a zsírokat zsírsavakká és glicerinné bontja. A zsíremésztés során a zsírban oldódó tápanyagok, vitaminok a bélnyálkahártyán keresztül képesek lesznek felszívódni, hasznosulni.
Étrend-kiegészítő ENZIM komplex
Kiszerelés: 100 db Nettó tömeg: (60 g±10%)
Hatóanyagok 1 tablettában:
Név Mennyiség NRV%
Enzim komplex keverék 120 mg **%
- Papain enzim (papayából) 50 mg
- Papaya gyümölcs por 40 mg
- Bromelain enzim (ananászból) 10 mg
- Proteáz enzim (Aspergillus oryzae) 10 mg
- Lipáz enzim (papayából) 10 mg
Összetevők: csomósodást gátló anyagok: kalcium-karbonát, szilícium-dioxid, zsírsavak magnézium sói, papain, papaya gyümölcs por, emulgeálószer: mikrokristályos cellulóz, fényezőanyag: sztearinsav, bromelain, proteáz, lipáz, emulgeálószer: kroszkarmellóz-nátrium
Napi ajánlott mennyiség: 1 db étkezés után
OGYÉI notifikációs szám: 25443/2020
Hatályos, EU-s törvényi állásfoglalás:
Az étrend-kiegészítők élelmiszerek, így a jelölésükre (címke feliratok, a címkén, csomagoláson található bármely jel, ábra stb.) és reklámozásukra az élelmiszereknél megfogalmazott általános előírásokat kell alkalmazni.
Ennek megfelelően a termékek jelölése, megjelenítése és hirdetése nem állíthatja, vagy sugallhatja, hogy az étrend-kiegészítő betegségek megelőzésére, kezelésére alkalmas, vagy ilyen tulajdonsága van.
Az étrend kiegészítők nem alkalmasak betegségek, és a szervezet működési zavarainak gyógyítására, nem helyettesítik a megfelelő szakorvosi diagnózist és az esetleges gyógyszeres kezelést!
Általános információ az étrend-kiegészítőkről:
A kínálatunkban lévő termékek GMP minősítésűek, ami a legmagasabb besorolás a természetes alapanyagú étrend-kiegészítők körében, a felhasznált alapanyagok tisztasága, és a gyártási technológia minősége tekintetében!
Többszörös bevizsgálási folyamaton esnek át már az alapanyag állapottól, egészen a kész termékig.
Ha Ön terhes, szoptat, beteg, vagy gyógyszereket szed, konzultáljon kezelőorvosával, mielőtt bármiféle étrend kiegészítőt alkalmazna!
Ha az orvosa nem nyitott a az étrend-kiegészítők alkalmazására, keressen fel egy természetgyógyász szakembert!